A A A K K K
для людей з обмеженими можливостями
Березняківська територіальна громада
Черкаська область, Черкаський район

Звіт сільського голови про роботу виконавчого комітету

Звіт сільського голови Надії Гончаренко про роботу виконавчого комітету  сільської ради за 2017 рік.

Проведення сьогоднішнього заходу являє собою екзамен влади, дає можливість відкритого діалогу з громадою, почути думки людей про проведену роботу та спільно знайти шлях вирішення наболілих проблем і намітити плани на майбутнє. Звіт про здійснювану діяльність вимагає детального аналізу, дає можливість зважити пройдений шлях, знайти прорахунку визначити пріоритети та помилки, оцінити свою діяльність та команди, порівняти себе з іншими, а саме головне, що це дало людям.

Життя не може стояти на місці, воно перебуває в постійному русі і як наслідок цього приватний сектор стає більш привабливішим та розвиненішим. В селі у 1129 дворах проживає зареєстрованих 2261 чол. з них: чоловіки-1028 чол. ,жінки-1233 чол. діти дошкільного віку 134 чол., кількість учнів в сільській школі 166 чол., 56 дітей, які навчаються в школах і дитсадках м. Сміли, молодь віком 18- 35рр.-534 чол., працездатне населення 1233 чол., пенсіонери 658 чол, в тому числі інваліди різних категорій -146 чол. В 2017р. народилось 12 чол.. Стало на весільний рушник 41 пара наречених. Померло 33 громадян.

Орган місцевого самоврядування представляє сільська рада -14 депутатів, виконавчий комітет -11 членів, 16 вуличних комітетів.

Сучасного виду набирають оселі сельчан, замінюються паркани, впорядковуються сучасними матеріалами двори, в будинки поступово прийшло супутникове телебачення та інтернет Укртелекому, який на даний час продовжує будуватися.і

Люди розвивають свої особисті селянські господарства, які є основним наповнювачем сімейних бюджетів, для чого використовується 551,46 га присадибних земельних ділянок, 133 громадян села, які самостійно використовують земельні паї, а це 480.92 га землі.

Все більше громадян села бажає займатись комерційною діяльністю, а частина виїжджає на заробітки в інші регіони України та за кордон.

Наше село має добрі показники. В порівнянні з іншими селами ми виглядаємо краще в питаннях розвитку соціальної інфраструктури, забезпечення робочими місцями, географічним розташуванням по відношенню до районного та обласного центрів, мережею надання цілого ряду послуг. Проте це не забезпечує сьогоднішні потреби людей, особливо молоді.

В 2015 році мною була подана ініціатива сусіднім громадам на добровільне об»єднання громад , а саме селам : Великі Яблунівці та Райгороду і Ярове Кам»янського району .Отримали ми відмову так ,як немає чіткого уявлення серед населення про територіальне об»єднання громад . В 2016 році повторно проводили зустрічі ініціативних груп та збори громад с. Березняки - с. Великої Яблунівки. Обговорення проходило бурхливо з гарячими суперечками. Кожна громада вважає що спроможна і самостійно виживе в умовах децентралізації. Але ми знаємо, що дотаційні села не можуть бути спроможними і те що ми втрачаємо не об»єднавшись на користь селам не піде. В 2017 році продовжили роботу по напрацюванні шляхів добровільного об»єднання з селом Велика Яблунівка. Поки що присутнє вагання і роздуми. Ми готові на об»єднання в Березняківську громаду і чекаємо на рішення сусідів. А час іде і ми втрачаємо перспективи більше зробити для розвитку і процвітання громад.

Враховуючи всі позитиви та негативи ресурсу нашої громади, завдання влади, керівників виробничих колективів та установ села, полягає в тому, аби механізм управління та діяльності удосконалювався, а не пригнічувався, щоб людина відчувала поліпшення якості життя.

Тому перед собою ми ставимо цілі:

 • забезпечення безперебійної і злагодженої роботи всіх структур на селі;
 • посилений вплив на нормальне функціонування господарюючих та обслуговуючих суб'єктів, взаємовигідну співпрацю та повагу один до одного;
 • наповнення сільського бюджету та раціональне використання коштів;
 • виконання програми соціально-економічного розвитку громади;
 • збереження здорової морально-психологічної обстановки в громаді, в такий тяжкий час;
 • посилену боротьбу з негативними проявами суспільного життя в рамках чинного законодавства України.

Бюджет—це основа діяльності будь-якої установи. Від наповнення казни залежить функціонування та діяльність, розвиток та майбутнє.

Аналізуючи бюджетні показники ми маємо по доходах у 2017 року 2647886.0грн. це 102.2% та по видатках 2836420.0 грн.-99,4% виконання. Перехідний залишок на 01.01,2017року складав 221452грн. Це дало можливість забезпечити стовідсоткову роботу всіх установ, розрахуватись по захищеним статтям, виплатити працівникам заробітну плату, оздоровчі, використати частину коштів на соціально-економічний розвиток громади. Надано субвенції в районний бюджет на виконання районних програм в сумі 103200грн.

На виконання програми «Турбота» надано матеріальну допомогу 53 жителям села в сумі 47500.грн.. (учасникам АТО 35 чол. -22000 грн, допомога малозабезпеченій сім»ї - 1000 грн, матеріальна допомога ліквідаторам ЧАЕС -5 осіб-2500 грн, допомога воїнам- афганцям 4 особам -2000грн, допомога на термінове лікування ■ 11 чол-20000 грн.Щридбано велосипед (3500 грн) для соціального працівника Бурдій Н.М. , яка обслуговує 13 одиноких пристарілих громадян.

Березняківська сільська рада щорічно укладає договір з Смілянським центром зайнятості по організації та проведенню оплачувальних громадських робіт. В 2017р. до цих робіт було залучено 7 осіб. З місцевого бюджету на ці роботи використано 6226.64 грн..

В 2017році передплачено 340 примірників газети «Смілянські обрії» на суму 44924грн. Надано субвенцію до районного бюджету в сумі 15000 грн на поліпшення роботи управління надзвичайних ситуацій.

На території ради функціонує ДСП «Агрокомплекс», який орендує 913.6 га землі, працює 70 робочих, ТОВ «Мейк-Агро», який орендує 2035.24 га землі, працює 211 робочих, «Агрокомплекс Плюс» 87,2 га землі. 4 фермерські господарства—«Прометей» 7,33 га землі, «Деметра» 54,6 га землі—Трохименко О.В., Трохименко В.В., «Агросвіт» 13,3 га землі—Ковтун О.І., «ЯНА» 71,3 га землі—Янченко В.М..

Сільською радою укладено договорів( ТОВ «Київстар», ПН Науменко В.М.) оренди земель різних категорій на загальну площу 0,1834 га, проведена індексація.

На підвідомчій території ведуть свою діяльність суб'єкти підприємницької діяльності—10 торгівля, 3—обробка деревини, 6—надання послуг.

Майже 35 чоловік працює в освітянській галузі села, з них в школі 27 чол., в дошкільному навчальному закладі «Берізка»—7 осіб. В школі наповнюваність 1-11 класів—166 дітей.

Сільською радою надана субвенція до районного бюджету на Березняківську загально-освітню школу на оздоровлення дітей 10000. грн. Дирекція ДСП «Агрокомплекс» постійно надає допомогу в забезпеченні транспортом для поїздки учнів на обласні і районні змагання, огляди-конкурси, також продуктами харчування, коштами на оздоровлення дітей. На новорічні свята щороку надають дітям школи і дитячого садка подарунки, а також і на проведення сільського новорічного свята усім дітям села

В комунальній власності сільської ради перебуває ДНЗ №10 «Берізка» на який спрямовано 556648.0 грн., в тому числі на харчування 75510.0 грн. З метою забезпечення 21 вихованців повноцінним харчуванням сільська рада здійснює систематичний контроль за дотриманням норм харчування та своєчасним завезенням якісної продукції. На дитину на день харчування становить 32.0грн ( з них за рахунок бюджету сільської ради 23 грн., а батьківська плата становить 9грн.).В 2017 році в ДНЗ придбано 21 комплектів постільної білизни на суму 5670грн.господарчих товарів та фарбу на поточний ремонт - 7919грн., футбольну сітку 800грн, жалюзі в спальню 1510грн. Виготовлено проект землеустрою на суму 6000грн. Виготовлена проектна документація на капітальний ремонт системи опалення 16500грн. Придбано і встановлено ігровий майданчик 21200грн.

Одним із найголовніших факторів функціонування громади є здоров'я людини. Законодавець визначив повноваження місцевих органів влади в даних питаннях. В даний час сільській раді не підпорядкований ФАП, проте проблеми медичного закладу (в більшій мірі господарські) залишились. Також медичний заклад забезпечений підключений до мережі інтернету. Велику допомогу в ремонті приміщення ФАПУ надає дирекція ДСП «Арокомплекс».

Успішно працює сільський будинок культури ім. Т.Г.Шевченка та сільська бібліотека, на які спрямовано 357963грн. Заклад культури слугує людям, де вони можуть провести різноманітні заходи. І будинок культури, і бібліотека підключені до інтернету «Укртелекому». В 2017 році придбано в будинок культури підсилювач 8200 грн., виготовлено та встановлено банери на сцену на суму12143грн. Проведено ремонт електромережі-18700грн.Проведений поточний ремонт приміщення Будинку культури на суму 9500грн .Виготовлений проект землеустрою 6000грн. На проведення урочистих масових заходів виділено кошти в сумі 5185.50грн.

Всі установи забезпечені кваліфікованими кадрами, помічниками та обслуговуючим персоналом.

Діє сільська футбольна команда «Колос», яку очолює Олексієнко В.С. Є здобутки в перемогах. Ми віримо в досягнення їх успіхів. Для поліпшення діяльності команди, придбано футбольну форму для учасників футбольної команди на суму 8200грн. На сільському стадіоні встановлено 12 та 3 на дитячому майданчику квітникові вази . За сприянням народного депутата С.Рудика виготовлено і встановлено спортивний майданчик на суму 80000грн.

За 2017р. проведено будівництво мережі освітлення вулиць села протяжністю 3.980км.( вулиця Гагаріна 162900грн з бюджету сільської ради ., вулиця Миру.Лісова (хутір Киківка) 157000грн за сприянням народного депутата С.Рудика) . На поточний ремонт мережі вуличного освітлення села використано 51700грн. Розроблені останні 4 проекти будівництва мережі освітлення вулиць населеного пункту . В мірі надходжень коштів до бюджету заплановано на 2018 рік продовжувати будівництво мережі освітлення. .

На жаль в самому гіршому стані на даний час є державні дороги місцевого значення (під індексом О 241311 на утриманні Черкаської обласної служби автомобільних доріг). Покриття дороги вул. Т.Шевченка зруйноване на 99%. Є перспектива її ремонту . На численні звернення жителів громади до керівництва служби автомобільних доріг в питанні ремонту покриття вулиці Т.Шевченка отримали відповідь що дороги внесені до перспективного плану капітального ремонту на 2018 рік. На даний час дороги немає, є тільки напрямок.

Щороку проводяться місячники благоустрою села, в якому беруть участь всі жителі, працівники установ і підприємств. Вся громада приймає активну участь у заходах по проведенню толок в 3 скверах, на 4 кладовищах, на берегах річки Тясмин, узбіччях дороги

та автобусних зупинках .Благоустрій населеного пункту- витрачено 4500грн ,це обкошування узбіччя доріг від бур»яну.

Болюче питання, яке виникає у зв'язку з вивозом сміття, останнім часом примножилося. Несанкціоноване викидання сміття може коштувати порушникові 1700 грн.. Але навіть такі міри не зупиняють громадян. До порушників санітарного благополуччя села додалися і жителі міста, які їдучи до батьків, чи до дачної садиби в окружні села, сміття привозять у село і скидають на узбіччі дороги. Така байдужість проїжджих говорить сама за себе...

На упорядкування сільського сміттєзвалища витрачено 2300грн. Дирекція ДСП «Агрокомплекс» надає допомогу в благоустрої території сміттєзвалища , безкоштовно. Проводиться й надалі робота по вишуканні земельної ділянки під сміттєзвалища.

Жителі села, керівництво ДСП «Агрокомплекс», працівники установ та організацій села надають допомогу військовим як в зону бойових дій , так і побутовому житті. Це і придбання засобів особистої гігієни, теплого одягу, продукти харчування, дизпалива. Хочу висловити слова подяки небайдужим жителям села, працівникам установ і підприємства ДСП «Агрокомплекс», підприємцям за надання постійної допомоги, яка вкрай потрібна і важлива на сьогоднішній час.

Проте життя не стоїть на місці і вимагає від нас, особливо влади, йти в ногу з ним, роз'яснювати людям питання, які їх хвилюють та допомагати у вирішенні виникаючих проблем.

Питання, які сприяють поліпшенню якості життя села Березняки постійно на контролі сільської ради, її виконавчого комітету, апарату сільської ради, зацікавлених установ і організацій села, активістів та ентузіастів, людей, які вболівають за долю громади.

Кожен рік ми стараємось шукати резерви, нові кроки в наповненні бюджету з тим, щоб механізм утримання села не сповільнював роботу, а набирав обертів.

Приймаючи щорічні програми розвитку громади, ми стараємось ставити перед собою питання і шукати шляхи їх вирішення, які будуть слугувати людям , які потрібні будуть громаді на майбутні роки. їх вирішення стараємось забезпечувати колегіальними рішеннями на сесіях сільської ради, засіданнях виконавчого комітету в рамках існуючого чинного законодавства.

Що нам вдалося зробити, а що ні — судити Вам. Я, як сільський голова, всі важливі рішення проводили через консультації з депутатським корпусом, керівниками установ та приймали їх на сесії сільської ради. Як людина, я ніколи не була прибічником крайнощів, адже переконана в тому, що тільки компроміс покликаний вирішити питання безболісно і вважаю, якщо дане рішення задовольняє більшість, значить воно правильне.

Тому бажаю усім якомога менше протиріч і примноження добра і взаєморозуміння, заради нашого спільного дому -села Березняки.

 

З повагою і шаною Надія Гончаренко

 

 

 

Звіт сільського голови Надії Гончаренко про роботу виконавчого комітету сільської ради у 2016 році

Проведення сьогоднішнього заходу являє собою екзамен влади, дає можливість відкритого діалогу з громадою, почути думки людей про проведену роботу та спільно знайти шлях вирішення наболілих проблем і намітити плани на майбутнє. Звіт про здійснювану діяльність вимагає детального аналізу, дає можливість зважити пройдений шлях, знайти прорахунки, визначити пріоритети та помилки, оцінити свою діяльність та команди, порівняти себе з іншими, а саме головне, що це дало людям.

Життя не може стояти на місці, воно перебуває в постійному русі і як наслідок цього приватний сектор стає більш привабливішим та розвиненішим. В селі у 1129 дворах проживає зареєстрованих 2284 чол. з них: чоловіки-1070 чол. ,жінки-1214 чол. діти дошкільного віку 147 чол., кількість учнів в сільській школі 167 чол., 31 дітей, які навчаються в школах і дитсадках м. Сміли, молодь віком 18- 35рр.-574 чол., працездатне населення 1241 чол., пенсіонери 678 чол, в тому числі багатодітні сім»ї-22,інваліди різних категорій -146 чол. В 2016р. народилось 20 чол.: 9 дівчат, 11 хлопчиків. Стало на весільний рушник 42 пари. Померло 38 громадян.

Орган місцевого самоврядування представляє сільська рада -14 депутатів, виконавчий комітет -11 членів, 16 вуличних комітетів.

Сучасного виду набирають оселі сельчан, замінюються паркани, впорядковуються сучасними матеріалами двори, в будинки поступово прийшло супутникове телебачення та інтернет Укртелекому, який на даний час продовжує будуватися.

На 516-й річниці заснування села створено Герб( виготовлено три макети) Розпорядженням сільського голови був оголошений конкурс на створення герба села Березняки із зазначенням історичних пам»яток та сьогодення. Учасниками створення герба стали Олійник Наталія та Губа Аня, вони і є переможцями,які отримали грошову винагороду.

Люди розвивають свої особисті селянські господарства, які є основним наповнювачем сімейних бюджетів, для чого використовується 551,46 га присадибних земельних ділянок, 108 громадян села, які самостійно використовують земельні паї, а це 337,3035 га землі.

Все більше громадян села бажає займатись комерційною діяльністю, а частина виїжджає на заробітки в інші регіони України та за кордон.

Наше село має добрі показники. В порівнянні з іншими селами ми виглядаємо краще в питаннях розвитку соціальної інфраструктури, забезпечення робочими місцями, географічним розташуванням по відношенню до районного та обласного центрів, мережею надання цілого ряду послуг. Проте це не забезпечує сьогоднішні потреби людей, особливо молоді.

В 2015 році мною була подана ініціатива сусіднім громадам на добровільне об»єднання громад , а саме селам : Великі Яблунівці та Райгороду і Ярове Кам»янського району .Отримали ми відмову так ,як немає чіткого уявлення серед населення про територіальне об»єднання громад . В 2016 році повторно проводили зустрічі ініціативних груп та збори громад с. Березняки – с. Великої Яблунівки. Обговорення проходило бурхливо з гарячими суперечками. Кожна громада вважає що спроможна і самостійно виживе в умовах децентралізації. Але ми знаємо, що дотаційні села не можуть бути спроможними і те що ми втрачаємо не об»єднавшись на користь селам не піде. Ми готові на об»єднання в Березняківську громаду.

Враховуючи всі позитиви та негативи ресурсу нашої громади, завдання влади, керівників виробничих колективів та установ села, полягає в тому, аби механізм управління та діяльності удосконалювався, а не пригнічувався, щоб людина відчувала поліпшення якості життя.

Тому перед собою ми ставимо цілі:

 • забезпечення безперебійної і злагодженої роботи всіх структур на селі;
 • посилений вплив на нормальне функціонування господарюючих та обслуговуючих суб`єктів, взаємовигідну співпрацю та повагу один до одного;
 • наповнення сільського бюджету та раціональне використання коштів;
 • виконання програми соціально-економічного розвитку громади;
 • збереження здорової морально-психологічної обстановки в громаді, в такий тяжкий час;
 • посилену боротьбу з негативними проявами суспільного життя в рамках чинного законодавства України.

Бюджет—це основа діяльності будь-якої установи. Від наповнення казни залежить функціонування та діяльність, розвиток та майбутнє.

Аналізуючи бюджетні показники ми маємо по доходах у 2016 року 2595963.0 тис.грн. це 108.2% та по видатках 2367010.0 тис. грн.-97,7% виконання. Це дало можливість забезпечити стовідсоткову роботу всіх установ, розрахуватись по захищеним статтям, виплатити працівникам заробітну плату, оздоровчі, використати частину коштів на соціально-економічний розвиток громади.

На виконання програми «Турбота» виплачено матеріальну допомогу 43 жителям села в сумі 110.0тис.грн.. (учасникам АТО 29 чол. -58.0 тис.грн, на ліквідацію наслідків 2-х пожеж -32.0 тис.грн.,на термінове лікування 13 чол-20.0 тис.грн.)Придбано велосипед (3.0 тис.грн) для соціального працівника Зими О.Л. , яка обслуговує 13 одиноких пристарілих громадян.

Березняківська сільська рада щорічно укладає договір з Смілянським центром зайнятості по організації та проведенню оплачувальних громадських робіт. В 2016р. до цих робіт було залучено 26 осіб. З місцевого бюджету на ці роботи використано 9400 грн..

В 2016 році передплачено газету «Смілянські обрії» для 280 жителів села на суму 30425грн.Надано субвенцію до районного бюджету в сумі 5.0 тис.грн на поліпшення роботи управління надзвичайних ситуацій(пожежної частини).

На території ради функціонує ДСП «Агрокомплекс», який орендує 1527,9 га землі, працює 70 робочих, ТОВ «Мейк-Агро», який орендує 793,6 га землі, працює 211 робочих, «Агрокомплекс Плюс» 87,2 га землі. 4 фермерські господарства—«Прометей» 7,33 га землі, «Деметра» 54,6 га землі—Трохименко О.В., Трохименко В.В., «Агросвіт» 13,3 га землі—Ковтун О.І., «ЯНА» 71,3 га землі—Янченко В.М..

Сільською радою укладено договорів( ТОВ «Київстар», ПП Науменко В.М.) оренди земель різних категорій на загальну площу 0,1834 га, проведена індексація.

На підвідомчій території ведуть свою діяльність суб`єкти підприємницької діяльності—10 торгівля, 3—обробка деревини, 6—надання послуг.

Майже 35 чоловік працює в освітянській галузі села, з них в школі 27 чол., в дошкільному навчальному закладі «Берізка»—7 осіб. В школі наповнюваність 1-11 класів—166 дітей.

Сільською радою надана субвенція до районного бюджету на Березняківську загально-освітню школу на оздоровлення дітей 5000 грн. На святковий ювілей - 155 річчя заснування школи було придбано кольоровий принтер ,який вкрай необхідний в роботі. Дирекція ДСП «Агрокомплекс» постійно надає допомогу в забезпеченні транспортом для поїздки учнів на обласні і районні змагання, конкурси, продуктами харчування, коштами на оздоровлення дітей. На новорічні свята щороку надають дітям школи і дитячого садка подарунки, а також на проведення сільського новорічного свята усім дітям села. За фінансовою підтримкою народного депутата України Рудика С.Я. придбано і встановлено 61 енергозберігаючих вікон, на суму 300.0 тис.грн., а також ноутбук імультимедійні засоби навчання на суму 25.8 тис.грн. та холодильник на суму 7.0 тис.грн. На повну потужність працюють нещодавно збудовані два пілорізні котли. В приміщенні школи стало набагато тепліше- створені умови температурного режиму, а разом з цим всі діти і вчительський колектив почуваються комфортніше і затишніше.

В комунальній власності сільської ради перебуває ДНЗ №10 «Берізка» на який спрямовано 356062.0 тис. грн., в тому числі на харчування 50527.0 тис. грн. З метою забезпечення 21 вихованців повноцінним харчуванням сільська рада здійснює систематичний контроль за дотриманням норм харчування та своєчасним завезенням якісної продукції. На дитину на день харчування становить 21.0грн (з них за рахунок бюджету сільської ради 13 грн., а батьківська плата становить 8грн.). В 2016 році в ДНЗ придбано 21 комплектів постільної білизни на суму 5670.0тис.грн.,посуд-1780.0 тис.грн., фарбу на поточний ремонт -1882.0 тис.грн. Дирекція ДСП «Агрокомплекс» для малечі придбали іграшки на суму 5.0тис.грн .Виготовлено детальний план території та проведені топографічно –геодезичні роботи на суму 16588.0тис.грн

Одним із найголовніших факторів функціонування громади є здоров`я людини. Законодавець визначив повноваження місцевих органів влади в даних питаннях. В даний час сільській раді не підпорядкований ФАП, проте проблеми медичного закладу (в більшій мірі господарські) залишились. Також медичний заклад забезпечений підключений до мережі інтернету. В 2016 році виділено кошти із сільського бюджету 10.0тис. грн на придбання туберкуліну. За фінансовою підтримкою районної ради збудовано мережу водо забезпечення і каналізації в приміщенні ФАПу. Велику допомогу в ремонті приміщення ФАПУ надає дирекція ДСП «Арокомплекс».

Активно працює сільський будинок культури ім. Т.Г.Шевченка та сільська бібліотека на які спрямовано 196448.0 тис.грн. Заклад культури слугує людям, де вони можуть провести різноманітні заходи. І будинок культури, і бібліотека підключені до інтернету «Укртелекому». В 2016 році придбано в будинок культури ноутбук-6498.0тис.грн,мікрофон-1385.0тис.грн, габардин(костюм –вишиванка для сцени)-2.0тис.грн. Встановлено енергозберігаючі вікна. Проведено ремонт електромережі в глядацькому залі та сцені-13.0тис.грн.На проведення масових заходів виділено 22520.0 тис.грн. За фінансовою підтримкою Рудика С.Я. в сумі 65000.0 тис.грн, було збудовано мережу електропостачання до будинку культури, яке забезпечило повну роботу електроопалення в приміщенні. Також в сільській бібліотеці проведено ремонт електромережі -2.0 тис.грн., передано монітор.

Всі установи забезпечені кваліфікованими кадрами, помічниками та обслуговуючим персоналом.

Діє сільська футбольна команда «Колос», яку очолює Андрієнко В.М. Є здобутки в перемогах. Ми віримо в досягнення їх мети. Для поліпшення діяльності команди, придбано футбольну сітку,підприємцями села подаровано м»ячі. На сільському стадіоні встановлено 12 лавочок та 3 в сквері ім..Руслана Чубатенка.

Придбано і встановлено в селі 4 дитячі майданчики для відпочинку і зайнятості дітей, вартість робіт 114310.0 тис.грн. За 2016р. завершено проект будівництва мережі освітлення вулиць села-3.2км. Розроблені ще 10 проектів будівництва мережі освітлення вулиць всього населеного пункту. В мірі надходжень коштів до бюджету заплановано на 2017 рік продовжувати будівництво мережі освітлення.

Виготовлено і встановлено стелу при ві»їзді в село ,вартість робіт 21800.0 тис.грн., таблички з назвами вулиць 53 шт. на суму 5.6 тис.грн.

На жаль в самому гіршому стані на даний час є державні дороги місцевого значення (на утриманні Черкаської обласної служби автомобільних доріг). Покриття дороги вул. Т.Шевченка зруйноване на 99%, і перспективи її ремонту поки що немає. На численні звернення жителів громади в питанні ремонту покриття вулиці Т.Шевченка отримали відповідь від вищих щаблів влади ,що чекати змін даного становища немає чого. Дороги немає, є тільки напрямок.

Щороку проводяться місячники благоустрою села, в якому беруть участь всі жителі, працівники установ і підприємств. Вся громада приймає активну участь у заходах по проведенню толок в 3 скверах, на 4 кладовищах, на берегах річки Тясмин, узбіччях дороги та автобусних зупинках. В 2016 році проведено ремонт автобусної зупинки на суму 23.0 тис.грн господарством ДСП «Агрокомплекс».

Болюче питання, яке виникає у зв`язку з вивозом сміття, останнім часом примножилося. Несанкціоноване викидання сміття може коштувати порушникові 1700 грн.. Але навіть такі міри не зупиняють громадян. До порушників санітарного стану села додалися і жителі міста, які їдучи до батьків, чи до дачної садиби в окружні села, сміття привозять у село і скидають на узбіччі дороги. Така байдужість проїжджих говорить сама за себе...

На упорядкування сільського сміттєзвалища витрачено 11.2 тис.грн. Проводиться й надалі робота по вишуканні земельної ділянки під сміттєзвалища.

Жителі села, керівництво ДСП «Агрокомплекс», працівники установ та організацій села надають допомогу військовим як в зону бойових дій, так і побутовому житті. Це і придбання засобів особистої гігієни, теплого одягу, продукти харчування, дизпалива. Хочу висловити слова подяки небайдужим жителям села, працівникам установ і підприємства ДСП «Агрокомплекс», підприємцям за надання постійної допомоги, яка вкрай потрібна і важлива на сьогоднішній час. До дня захисників України для учасників АТО придбано продуктові набори на суму 7.8тис.грн.

Проте життя не стоїть на місці і вимагає від нас, особливо влади, йти в ногу з ним, роз`яснювати людям питання, які їх хвилюють та допомагати у вирішенні виникаючих проблем.

Питання, які сприяють поліпшенню якості життя села Березняки постійно на контролі сільської ради, її виконавчого комітету, апарату сільської ради, зацікавлених установ і організацій села, активістів та ентузіастів, людей, які вболівають за долю громади.

Кожен рік ми стараємось шукати резерви, нові кроки в наповненні бюджету з тим, щоб механізм утримання села не сповільнював роботу, а набирав обертів.

Приймаючи щорічні програми розвитку громади, ми стараємось ставити перед собою питання і шукати шляхи їх вирішення, які будуть слугувати людям , які потрібні будуть громаді на майбутні роки. Їх вирішення стараємось забезпечувати колегіальними рішеннями на сесіях сільської ради, засіданнях виконавчого комітету в рамках існуючого чинного законодавства.

Що нам вдалося зробити, а що ні — судити Вам. Я, як сільський голова, всі важливі рішення проводили через консультації з депутатським корпусом, керівниками установ та приймали їх на сесії сільської ради. Як людина, я ніколи не була прибічником крайнощів, адже переконана в тому, що тільки компроміс покликаний вирішити питання безболісно і вважаю, якщо дане рішення задовольняє більшість, значить воно правильне.

Тому бажаю усім якомога менше протиріч і примноження добра і взаєморозуміння, заради нашого спільного дому - села Березняки.

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь