A A A K K K
для людей із порушенням зору
Березняківська територіальна громада
Черкаська область, Черкаський район

Березняківська сільська рада Смілянського району Черкаської області

У тихоплинній течії віків розвивається і квітне  мальовниче село Березняки, де зелені шати лісів переплітаються з хліборобськими нивами, з голубими водоймами річки Тясмин, притоки Дніпра, де високі квітучі  галявини – з  древніми вкритими туманом курганами та пагорбами. Село оповите легендами і переказами сивих віків і тисячоліть. Сповнене мужньої боротьби проти гнобителів і чужинців за утвердження українського народу, за його свободу і незалежність. Відлуння епох відчувається, коли дивишся на пам’ятки  історії: Церкву Пресвятої Богородиці та Меморіал Слави, де свято бережуть  пам'ять жителі села тих воїнів, які загинули визволяючи село в роки Другої світової війни. Історія села розпочинається з правдоподібних переказів про те, що село виникло на зламі Х1V - ХV століть, засноване втікачами від тяжкої долі кріпацтва.  Перші  поселенці,  селяни  навколишніх  сіл,  заснували  свої  житла  на  правому березі річки Тясмин  в  березовому  гаю. Звідси  і  пішла  назва  Березняки.

Село  Березняки -  батьківщина  видатного  військового  діяча, Героя  громадянської  війни  Миколи  Миколайовича  Криворучка,  Героя Радянського  Союзу  Івана  Назаровича  Мартиненка, Героя  Соціалістичної  праці Харченка  Івана  Карповича.

Березняківська сільська рада складається з одного населеного пункту - села Березняки, територія якого  розташована в південному напрямку  від  районного центру на  відстані  25  кілометрів та від обласного центру - за 48 кілометрів. Зі сходу та заходу села розкинулися  масиви сільськогосподарських угідь і ліси. По населеному пункту пролягає Одеська залізнична колія, 12 автобусних рейсів здійснюється щодня з районного центру до села. Село газифіковане. Площа території сільської ради становить 5016 гектарів, зокрема площа населеного пункту становить 709 гектарів, нараховується 1130 дворів, де проживає 2417 осіб. Та найбільше його багатство – то його прекрасні люди: роботящі, щирі душею, відкриті серцем, надзвичайно гостинні  і  щедрі.

День села березняківці відмічають 14 жовтня, та приділяють велику увагу проведенню заходу,  На  якому  вшановують ветеранів війни і праці,  кращі установи, ювілярів, довгожителів, кращі вулиці села та садиби. В минулому році березняківці відсвяткували 516 річницю з Дня народження села. Очолює  сільську раду сільський голова Гончаренко  Надія  Василівна. Вона має  значний  багаторічний досвід роботи в органах місцевого самоврядування, вміє чітко організовувати роботу не тільки з працівниками закладів, а також з жителями села. Своєю принциповістю та вимогливістю вона заслужила неоднозначне ставлення до себе. «Є багато починань, багато мрій зробити своє село найкращим. Головне активна праця, віра в ту справу, яку робиш» - говорить Надія Василівна. На території сільської ради працює ДСП «Агрокомплекс» та ТОВ «Мейк Агро» (директор О.І.Василенко), які надають надзвичайну допомогу у вирішенні соціально – економічних  питань, чотири фермерських господарства, об’єкт громадського харчування, вісім магазинів, майстерня з виготовлення меблів, три пилорами, станція технічного обслуговування автомобілів. Функціонує загальноосвітня школа І – ІІІ ступенів, де навчається 167 учнів (директор Валентина Гнатенко). Школа забезпечена комп’ютерним класом та інтернетом,  працює бібліотека та ведеться багатогранна гурткова  робота.  

На базі  школи багато  років  тому створено  сільський  музей Бойової  та  трудової слави Березняківського краю.

 

Дошкільний  навчальний заклад «Берізка»
в  своїх  стінах  
виховує  21  дитину
(завідуюча  Олександр Олійник)

ДНЗ «Берізка» навчає добру, закладає зернини знань. Вчить розуміти життя та творити добро. Нині  стоїть питання відкриття другої групи, оскільки в селі проживає 149 дітей віком до  6 років. З  ініціативи сільської ради  в селі створено громадську організацію «Березняки». Члени ГО спільно з сільською радою підготували матеріали та  взяли участь в Проекті ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, спрямований на громаду-ІІ». Завдяки проекту та зусиллям сільського голови  зроблено  капітальний ремонт дитячого  садка «Берізка».

 

Фельдшерсько – акушерський пункт (завідувачка Тетяна Литвин), що має в своєму розпорядженні приміщення загальною площею 225 квадратних метрів, у 2007 році капітально відремонтовано. В 2008 році придбано обладнання для фізичного кабінету, працює аптечний пункт, в 2012 році було проведено заміна вікон на енергозберігаючі,в 2016 побудованамережа водопостачання, підключено інтернет Укртелекому. Працівники обслуговують понад три тисячі людей.

 

Будинок культури ім. Т.Г.Шевченка (директор Наталія Макова) і бібліотека (завідувачка Олена Андрієнко)– осередки народної творчості та збереження національної культури, обрядів і звичаїв на селі. В 2010 році відремонтовано приміщення Будинку культури, в 2012 зроблено капітальний ремонт бібліотеки та зроблено електричне опалення всього приміщення будинку культури, підключено інтернет. В 2014 році завершено заміну вікон на енергозберігаючі (29 вікон). Все це значно покращило умови роботи закладу. В закладі культури громада села відзначає державні та народні свята.

Колективи художньої самодіяльності є учасниками всіх районних заходів та конкурсів оглядів, в тому числі і обласних. Драматичний колектив «Березіль» вже 16 років поспіль займає перші місця на оглядах. В селі є багато талановитих людей серед них і місцевий художник В.М.Діброва картини якого прикрашають не одну виставку Черкащини. 

 

В селі Березняки є футбольна команда «Колос», учасники якої на чолі інструктора по спорту Володимира Андрієнка, тримають першість у районних змаганнях.

На сільському стадіоні проводяться обласні та районні змагання з футболу.

В буденному житті села, як і в кожній сім*ї, виникає безліч важливих життєвих питань, вирішення яких потребує фінансів, уваги, наполегливості. Всі питання відпрацьовуються на засіданнях комісій ,розглядаються на сесії сільської ради, на засіданні виконавчого комітету, залучаючи жителів села. Благоустрій села – візитна карточка кожного. Будується мережа освітлення населеного пункту. Щороку проводяться заходи по озелененню села. Підтримуються в належному санітарному стані 3 сквери, 16 сільських вулиць, дороги, 4 кладовища. Березняківська територіальна громада з упевненістю дивиться в майбутнє і вірить: на щедрій українські землі будуть квітучі і заможні села.

 


Колектив Березняківської сільської ради

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь