Вимоги до облаштування криниць
Окремої уваги заслуговує питання правильного облаштування криниць!!!
Перш за все, потрібно звернути увагу на місце розміщення криниці, яке повинно бути на підвищеній місцевості, на відстані не менше 50м від вигрібних ям, гноярок, ферм, кладовищ, інших джерел забруднення. Стінки криниць повинні бути щільними без тріщин, висота криниці над землею - не менше 0,8м. Навколо криниці облаштовується глиняний «замок», глибиною 2м та шириною 1м. Біля криниці виконується підмостка з цегли або каміння, забетонована чи заасфальтована, шириною 2м з нахилом близько 0,1м від криниці, зверху криниці облаштовується кришка та навіс, дно криниці бажано вкрити шаром піску, гравію чи щебеню товщиною 29-30см.
Слід періодично проводити очищення та дезінфекцію криниці.
Разом з тим, аби вберегтись від можливих трагічних наслідків жителям громади сдід пам'ятати, що:
Забруднена нітратами вода на вигляд чиста, прозора, без запаху і видимих домішок та звичайна за смаком. Тому ніколи не розводьте дитячу суміш водою з джерел децентралізованого водопостачання (криниці, каптажі). Якщо вам не відомий у ній вміст нітратів;
кип'ятіння забрудненої нітратами води не зменшує. А навпаки збільшує її токсичність на 40-80%;
правильне облаштування та експлуатація криниць, їх регулярне очищення та дезінфекція - запорука якості питної води, яку ви споживаєте;
перед вибором місця облаштування джерела децентралізованого водопостачання варто порадитись з фахівцями лабораторно центру ДУ «Черкаський ОЦКПХ МОЗ»
при можливості слід використовувати для пиття доочищену, бутильовану воду, що має на етикетці назву та адресу виробника, дані щодо хімічного складу, терміну придатності до споживання та умов зберігання, або ж воду гарантованої якості з інших джерел.
ПАМЯТАЙТЕ, ЩО ВЖИВАННЯ ДОБРОЯКІСНОЇ ПИТНОЇ ВОДИ – ЦЕ ЗАПОРУКА ВАШОГО ЗДОРОВЯ ТА ЗДОРОВЯ ВАШИХ ДІТЕЙ!