Про імпорт електроенергії

Дата: 30.05.2024 09:07

Імпорт електроенергії дозволить  промисловим підприємствам гарантувати безперебійну роботу в разі запровадження графіків обмежень споживачів електроенергії через дефіцит струму в енергосистемі.      Минулого року Уряд забезпечив промисловим споживачам електроенергії можливість імпортувати її та стабільно працювати в разі виникнення в енергосистемі дефіциту струму. До таких підприємств не будуть застосовуватись обмеження енергопостачання, якщо вони будуть запроваджені. На сьогодні це не просто інструмент, яким бізнес може скористатись, це нагальна потреба. Адже росія завдала потужного удару по наших енергопідприємствах .  Україна має можливість імпортувати електроенергію з сусідніх країн – Словаччини, Угорщини, Румунії, Польщі. Можливість імпортувати електроенергію мають непобутові споживачі. Необхідний обсяг імпорту для уникнення відключень повинен складати 50% від фактичного споживання в кожному розрахунковому періоді (година) у жовтні-квітні (опалювальний період) та 30% відповідно у травні-вересні. Укладення довготривалих контрактів на імпорт електроенергії дозволить споживачам отримати кращу ціну, яка може бути на рівні з ціною на українському ринку або навіть нижчою.