Березняківська територіальна громада
Черкаська область, Черкаський район
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

Вимоги щодо застосування засобів захисту рослин

Дата: 17.04.2024 16:47
Кількість переглядів: 11

Фото без описуЗ початком весняно-літніх робіт від громадян надходять звернення та скарги стосовно використання пестицидів та агрохімікатів на присадибних ділянках, городах, приватних домоволодіннях, на полях які межують з населеними пунктами.

Зокрема власники земельних ділянок та місцеві жителі проводять обробки в денний час, у спекотну та вітряну погоду, квітуючих рослин, не попереджаючи сусідів про використання пестицидів застосовуючи механізовані великогабаритні оприскувачі.

Внаслідок цього заподіюється шкода здоров’ю людей, а також рослинам та тваринам, бджолосім'ям, у сусідніх приватних домоволодіннях,.

 У багатьох скаргах мова йдеться про погіршення самопочуття заявника та членів його родини, загибель бджіл.

 Однак визначити шкоду, завдану здоров’ю людини, доволі складно, адже скаржники зазвичай не звертаються до медичних закладів за допомогою та встановлення лікарем погіршення самопочуття від отруєння пестицидами чи іншими засобами, які застосовуються.

Згідно Державних санітарних правил ДСТП 8.8.1.2.001-98  «Транспортування, зберігання та застосування пестицидів у народному господарстві».

Забороняється застосування пестицидів для захисту зелених насаджень на території лікувально-профілактичних і дитячих установ, спортивних майданчиків, підприємств харчової галузі.

Застосування пестицидів для зелених насаджень в межах села дозволяється тільки з 22 до 7 години при мінімальних висхідних повітряних потоках.

Забороняється обробка парків і зелених насаджень в населених пунктах в радіусі 1000м навколо них стійкими і високотоксичними пестицидами, а також препаратами, що мають неприємний різкий запах.

Для обробки індивідуальних садів і городів в межах населеного пункту дозволяється застосування тих пестицидів, які дозволені для роздрібного продажу населенню «Переліком пестицидів і агрохімікатів, дозволених до використання в Україні» і доповнення до нього.

З метою зменшення пестицидного навантаження в межах населеного пункту краще застосовувати біологічні методи боротьби з шкідниками та агротехнічні з бур’янами.

В межах населеного пункту дозволяється обприскування ранцевими обприскувачами при швидкості вітру до 4 м/с.

Забороняється залишати пестициди та отруєні принади без охорони в місцях застосування. Не допускати щоб діти мали вільний доступ до пестицидів.

Застосування пестицидів механізованим великогабаритним оприскувачами по за населеними пунктами, зона санітарного розриву від населених пунктів, тваринницьких комплексів, місць проведення ручних робіт по догляду за сільгоспкультурами, водойм і місць відпочинку при вентиляторному обприскуванні повинна бути не менше 500 м, при штанговому і гербігації дощуванням - 300 м. При застосуванні аерозольних генераторів регульованої дисперсності санітарно-захисні зони повинні відповідати вимогам, зазначеним в інструкції для даного виду апаратури; обробка посівів у цих зонах допускається при напрямку вітру від населених пунктів і інших об'єктів, що підлягають санітарному захисту.

Внесення пестицидів у ґрунт (гранули, розчини, порошки, зріджені гази) дозволяється тільки за допомогою спеціальної апаратури (фумігатори, аплікатори та ін.). Забороняється для внесення гранульованих пестицидів у ґрунт застосування туковисівних пристроїв.

Обприскування вентиляторними і штанговими обприскувачами допускається при швидкості вітру до 3 м/с (дрібнокрапельне) і 4 м/с (крупнокрапельне). Застосування гербіцидів із поливною водою шляхом дощування (гербігація) допускається при швидкості вітру до 4 м/с.      Відповідальність за дотримання метеорологічних умов несе керівник робіт, який забезпечує використання об'єктивних методів вимірювання температури і швидкості руху повітря. При застосуванні пестицидів розташування працюючих відносно машин і апаратів повинно здійснюватись з урахуванням напрямку вітру з тим, щоб виключити попадання пестицидів у зону дихання працюючих.

Всі роботи з пестицидами і протруєним насіннєвим матеріалом обов'язково реєструються в спеціальних журналах,  працюючий персонал повинен мати: наряди,  допуски (посвідчення) на право роботи з пестицидами і агрохімікатами є посвідчення про проходження спеціальної підготовки з питань безпечного виконання робіт з пестицидами і агрохімікатами та медична книжка з висновком медичної комісії про відсутність протипоказань за станом здоров'я.

Купувати пестициди слід тільки в спеціалізованих магазинах, де є всі необхідні дозвільні документи. Препарати повинні бути фасованими та герметично запакованими.

Також варто звернути увагу на те, що питання застосування громадянами пестицидів на присадибних ділянках та відповідно заподіяння шкоди сусідам регулюється Земельним кодексом України.

Порушення чинного законодавства тягне за собою  дисциплінарну, адміністративну, цивільно-правову або кримінальну відповідальність

Перелік даних правил надіюсь допоможе кожному громадянину уникнути  конфліктних ситуацій при застосуванні пестицидів на своїх присадибних ділянках та городах, які часто виникають в період застосування отрутохімікатів, але головне – це добросусідські  відносини та взаєморозуміння між сусідами та якщо це можливо зменшити  застосування  самих пестицидів та агрохімікатів.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь