В Україні запустили чатбот "Буду мамою": як скористатися

Дата: 01.04.2024 12:01

ЦЕ СПЕЦІАЛІЗОВАНИЙ СЕРВІС ДЛЯ ВАГІТНИХ, РОЗРОБЛЕНИЙ НА ОСНОВІ ВІДКРИТИХ ДАНИХ. ВІН МІСТИТЬ ПОКРОКОВИЙ АЛГОРИТМ, ЯК ОТРИМАТИ БЕЗОПЛАТНИЙ СУПРОВІД ВАГІТНОСТІ, МЕДИЧНУ ДОПОМОГУ ПРИ ПОЛОГАХ І НЕОНАТАЛЬНІ ПОСЛУГИ. ЗАВДЯКИ ЧАТБОТУ ЖІНКИ, ЯКІ ПЛАНУЮТЬ ВАГІТНІСТЬ, ЗНАЙДУТЬ УСЮ НЕОБХІДНУ ІНФОРМАЦІЮ ПРО СВОЇ ПРАВА ТА ГАРАНТОВАНІ ДЕРЖАВОЮ ПОСЛУГИ.

В Україні запустили чатбот "Буду мамою", який допоможе отримати всі необхідні обстеження та аналізи для вагітних, гарантовані державою.

Про новий сервіс для майбутніх матусь повідомили в Мінцифри.

У міністерстві кажуть, що над створенням чатбота працювали представники громадських організацій, органи влади та лікарі-акушери-гінекологи.

Щоб скористатися послугами сервісу, жінкам достатньо просто вказати свій термін вагітності. Після цього вони отримають покроковий алгоритм щодо безоплатного супроводу вагітності, медичної допомоги при пологах і неонатальних послуг. Зокрема, чатбот надає доступ до:

· переліку необхідних обстежень та аналізів згідно з терміном вагітності;

· найближчих жіночих консультацій чи пологових будинків, де послуги надаються безоплатно (незалежно від місця реєстрації майбутньої породіллі чи її фактичного місця проживання);

· пам’яток, які допоможуть захистити права майбутніх мам на безоплатні медичні послуги;

· переліку симптомів, які вказують на необхідність терміново звернутись до лікаря;

· порад, як зібратися в пологовий будинок тощо.

Чатбот доступний у Telegram та Viber:

Проєкт зі створення чатбота «Буду мамою» переміг у конкурсі грантів Open Data Services Support. Над розробкою працювали ГО Ліки Контроль та Благодійний фонд "280 днів" у тісній співпраці з лікарями Київського міського пологового будинку № 1.

Чатбот створено Ліки Контроль та Благодійний фонд "280 днів" за підтримки USAID / UK aid проєкту TAPAS Project/Прозорість та підзвітність у держуправлінні та послугах і за сприяння Міністерство цифрової трансформації України. Партнер проєкту — Фонд Східна Європа.