Як повідомити про порушення антикорупційного законодавства

Дата: 21.09.2023 09:37

Відділ з питань запобігання та виявлення корупції Головного управління ДПС у Черкаській області інформує громадян, суб’єктів підприємницької діяльності Черкащини та працівників Головного управління ДПС у Черкаській області, що у разі наявності інформації про протиправні дії посадових та службових осіб Головного управління ДПС у Черкаській області, ви завжди можете повідомити про вказані факти будь-яким зручним способом:

- з використанням засобів поштового зв’язку на адресу: вул. Хрещатик, 235, м. Черкаси, 18002;

- на офіційну електронну адресу ГУ ДПС у Черкаській області ck.official@tax.gov.ua;

- засобами телекомунікації, безпосередньо до відділу з питань запобігання та виявлення корупції, за телефоном 0472 – 33-91-27

- на офіційну електронну адресу відділу з питань запобігання та виявлення корупції  ck.szvk@tax.gov.ua;

- у письмовому вигляді через працівників відділу з питань запобігання та виявлення корупції.

Нагадуємо, що повідомлення про корупцію має містити фактичні дані про корупційне або пов’язане з корупцією правопорушення, інше порушення Закону України «Про запобігання корупції», які можуть бути перевірені. Фактичні дані – це відомості про обставини правопорушення, місце і час його вчинення, особу, яка вчинила правопорушення, тощо.

Також звертаємо вашу увагу на те, що особа вважається викривачем за сукупності таких умов:

• повідомити про корупцію має фізична особа (громадянин України, іноземець, особа без громадянства), яка переконана, що її інформація є достовірною;

• наведена у повідомленні інформація повинна містити фактичні дані, що доводять можливе вчинення іншою особою корупційного або пов’язаного з корупцією правопорушення, які можна перевірити;

• ця інформація стала їй відома у зв’язку з її трудовою, професійною, господарською, громадською, науковою діяльністю, проходження нею служби чи навчання.

У разі відсутності хоча б однієї з вищевказаних умов особа вважається заявником.

Якщо у вас є запитання щодо статусу викривача, порядку розгляду повідомлення про корупцію чи інші, ви можете ознайомитись з детальними роз’ясненнями на офіційному сайті Національного агентства з питань запобігання корупції у розділі «База знань» або звернутись до працівників відділу з питань запобігання та виявлення корупції Головного управління ДПС у Черкаській області за відповідною консультацією.