Консультація для свідків насильства: як діяти

Дата: 15.06.2023 11:26

Важливо пам’ятати, що у домашньому насильстві завжди винен лише кривдник.

Інколи постраждалі просто не знають, що є законні механізми зупинити насильство. Що можна отримати реальну підтримку і допомогу.

Якщо ви стали свідком домашнього насильства чи знаєте, що воно відбувається із кимось із ваших знайомих — пояснюємо у картках, що можна вдіяти.

Як звернутися до системи БПД:

Фото без описуФото без описуФото без опису

Однак іноді про те, що у певній сім’ї відбувається насильство, знають родичі, друзі чи сусіди. Якщо ви стали свідком домашнього насильства, у вас теж є можливість допомогти.

Якщо є загроза життю іншої людини, негайно викличте поліцію за номером 102. Ваш дзвінок може бути анонімним. Якщо діти стали свідками насильства або також постраждали, необхідно зателефонувати за номерами гарячих ліній: Національної дитячої гарячої лінії 0 800 500 225 та Національної гарячої лінії з протидії домашньому насильству 0 800 500 335 або короткий номер 116 123.

Якщо ви не знаєте, як краще діяти та допомогти близькій вам людині чи сусідам – зверніться до системи безоплатної правової допомоги. Наші юристи проконсультують вас про подальші кроки.

Вчинення домашнього насильства є правопорушенням, за яке передбачена відповідальність. Якщо домашнє насильство має тривалий та систематичний характер, то кривдника можна притягнути до кримінальної відповідальності.