Березняківська територіальна громада
Черкаська область, Черкаський район
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

Річна фінансова звітність підлягає оприлюдненню разом з аудиторським звітом

Дата: 05.06.2023 11:16
Кількість переглядів: 48

Фото без опису

Головне управління ДПС у Черкаській області інформує, що річна фінансова звітність підлягає оприлюдненню разом з аудиторським звітом у строк не пізніше 10 червня року, наступного за звітним.    

Так, відповідно до абзацу четвертого пункту 46.2 статті 46 Податкового Кодексу України  платники податку на прибуток, які відповідно до Закону України від 16 липня 1999 року № 996-XIV ,,Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні” зобов’язані оприлюднювати річну фінансову звітність та річну консолідовану фінансову звітність разом з аудиторським звітом, подають до контролюючого органу річну фінансову звітність, яка підлягає оприлюдненню разом з аудиторським звітом у строк не пізніше 10 червня року, наступного за звітним. У разі неподання (несвоєчасного подання) річної фінансової звітності, яка підлягає оприлюдненню разом з аудиторським звітом, застосовується відповідальність, передбачена пунктом 120.1 статті 120 ПКУ, для подання податкових декларацій (розрахунків).

Звертаємо увагу, що Порядок подання фінансової звітності затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 28 лютого 2000 року № 419.

Фінансова звітність та консолідована фінансова звітність складаються за національними положеннями (стандартами) бухгалтерського обліку або міжнародними стандартами фінансової звітності або національними положеннями (стандартами) бухгалтерського обліку в державному секторі відповідно до законодавства (абзац другий пункту 2 Порядку № 419).

Згідно з абзацом третім пункту 49.4 статті 49  Кодексу фінансова звітність, звіт про фінансовий стан (баланс) та звіт про прибутки та збитки та інший сукупний дохід (звіт про фінансові результати), що подаються згідно з вимогами абзаців першого та другого пункт 46.2 статті 46  Кодексу, подаються в електронній формі з дотриманням вимог законів України від 22 травня 2003 року № 851-IV ,,Про електронні документи та електронний документообіг” та від 05 жовтня 2017 року № 2155-VIII ,,Про електронні довірчі послуги” до контролюючих органів платниками податку на прибуток підприємств та неприбутковими підприємствами, установами, організаціями, які подають податкову звітність в електронній формі.

Для формування та передачі звітності в електронному вигляді суб’єктами господарювання визначено Формат (стандарт) електронного документа звітності суб’єктів господарювання, затверджений наказом Міністерства доходів і зборів України від 29.11.2013 № 729.

Платники для формування електронних документів самостійно на власний розсуд можуть обрати будь-яке програмне забезпечення, у тому числі інформаційно-телекомуніаційну систему ,,Електронний кабінет”.

Вхід до Електронного кабінету здійснюється за адресою: cabinet.tax.gov.ua, а також через офіційний вебпортал ДПС з використанням кваліфікованого електронного підпису, отриманого у будь-якого Кваліфікованого надавача електронних довірчих послуг.

У режимі ,,Введення звітності” приватної частини Електронного кабінету платник має можливість створювати, редагувати, підписувати та надсилати електронні документи, зокрема фінансову звітність.

При формуванні фінансової звітності платник самостійно встановлює фільтр за параметрами: ,,рік”, ,,період”, ,,тип форми” та обирає необхідну форму фінансової звітності за звітний період, щодо якого здійснюється звітування. У наступному вікні обирає ,,стан документа” та відповідний територіальний орган ДПС: ,,регіон”, ,,район”.

Режим ,,Листування з ДПС” приватної частини Електронного кабінету дає змогу платнику надіслати до органу ДПС разом із супровідним листом аудиторський звіт у форматі pdf (обмеження 5 МБ).

Датою подання аудиторського звіту із супровідним листом є дата реєстрації супровідного листа в органі ДПС. Протягом одного робочого дня після надсилання такого листа до органу ДПС автора електронного листа буде повідомлено про вхідний реєстраційний номер та дату реєстрації. Інформацію щодо отримання та реєстрації листа в органі ДПС можна переглянути у вкладці ,,Вхідні” меню ,,Вхідні/вихідні документи” приватної частини Електронного кабінету, відправлені листи – у вкладці ,,Вихідні документи” меню ,,Вхідні/вихідні документи”.

Отже, платник податку, який зобов’язаний оприлюднювати річну фінансову звітність та річну консолідовану фінансову звітність разом з аудиторським звітом через приватну частину Електронного кабінету має можливість надіслати до контролюючого органу у строк не пізніше 10 червня року, наступного за звітним: річну фінансову звітність у форматі XML за допомогою режиму ,,Введення звітності”; аудиторський звіт разом із супровідним листом у форматі pdf (обмеження 5 МБ) за допомогою режиму ,,Листування з ДПС”.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь