Знадобляться під час війни: які електронні сервіси вам потрібні

Дата: 03.11.2022 08:54

Фото без описуВ умовах війни багато людей вимушені змінити своє місце проживання, а вирішувати пенсійні питання, коли не знаєш нового міста – незручно.

Пропонуємо рішення: скористайтеся електронними сервісами на вебпорталі електронних послуг Пенсійного фонду України (https://portal.pfu.gov.ua) із ключем кваліфікованого електронного підпису.

Сервіс із надання електронних документів із підтвердженням QR-кодом дозволяє громадянам отримувати електронні документи (форма ОК-5, довідка про розмір пенсії, інформація про страховий стаж). Електронна довідка є аналогом паперової з печаткою.

За допомогою «Електронної трудової книжки» можна ознайомитися із записами в електронній трудовій книжці та заповнити інформацію про періоди трудової діяльності, відсутні в Реєстрі застрахованих осіб.

«Пенсійний калькулятор» дозволяє застрахованим особам зробити самостійно прогнозні розрахунки пенсії за даними, що містяться в електронних реєстрах Пенсійного фонду України, та даними, внесеними користувачем. Автоматично підсумовує періоди трудової діяльності, визначає коефіцієнт страхового стажу та заробітку за наявними даними.

Сервіс «Автоматичне призначення пенсії» дає змогу заздалегідь подати відповідні документи для призначення пенсії за віком.

«Електронний листок непрацездатності» забезпечує роботодавця потрібною для нарахування лікарняних інформацією, а громадянин більше не повинен приносити паперовий документ на роботу.

На вебпорталі також доступна функція подання електронних звернень до Пенсійного фонду та запису на прийом до фахівців Фонду.

Відділ обслуговування громадян № 7

(сервісний центр)