В податковій обговорювали питання сплати ПДФО фермерськими господарствами

Дата: 06.09.2022 11:16

Начальник Смілянської ДПІ Наталія Ведмедь провела робочу зустріч з головою одного з фермерських господарств нашого краю щодо сплати ПДФО та інших питань оподаткування.

«Дохід члена фермерського господарства, отриманий за рахунок розподілу чистого прибутку такого господарства, включається до його загального місячного (річного) оподатковуваного доходу, оподатковується податком на доходи фізичних осіб за ставкою 18 відс.» - пояснила Наталія Іванівна.

Крім того, нагадала, що змінами, внесеними Законом України від 30.11.2021 №1914 до Податкового кодексу України, встановлено особливості визначення загального мінімального податкового зобов'язання, зокрема, для фізичних осіб - підприємців, які застосовують загальну систему оподаткування та є власниками, орендарями, користувачами на інших умовах (у тому числі на умовах емфітевзису) земельних ділянок, віднесених до сільськогосподарських угідь та сімейних фермерських господарств.

Починаючи зі звітного періоду  за 2022 рік, платники податку зобов'язані у складі податкової декларації за податковий (звітний) рік подавати додаток з розрахунком загального мінімального податкового зобов'язання.

Також Наталія Ведмедь розповіла про інші зміни у податковому законодавстві (Закони №2120-ІХ, №2142-IX, №1914-IX, №1946-ІХ, №2260, №2261 тощо); про порядок застосування РРО/ПРРО, обліку товарних запасів, переваги використання електронних сервісів ДПС; про обов’язок погашення податкового боргу; про обов’язкову легалізацію трудових відносин; про деклараційну кампанію 2022 та про можливість легалізувати доходи допомогою одноразового (спеціального) добровільного декларування.