До уваги суб’єктів підприємницької діяльності, які здійснюють експортно-імпортні операції

Дата: 27.07.2022 14:27

Національний банк України збільшив строки розрахунків за експортно-імпортними операціями до 180 календарних днів.

Робота банківської системи України в період запровадження воєнного стану регулюється, зокрема, постановою Правління Національного банку України від 24 лютого 2022 року №18 «Про роботу банківської системи в період запровадження воєнного стану».

З 09.07.2022р. набула чинності постанова Правління національного банку України від 07 липня 2022 року № 142 «Про внесення зміни до постанови Правління національного банку України від 24 лютого 2022 року № 18 «Про роботу банківської системи в період запровадження воєнного стану», в якій зазначено, що у пункті 142 вищевказаної постанови цифри «120» замінити цифрами «180».

Отже, починаючи із 09 липня 2022 року, граничні строки розрахунків за експортно-імпортними операціями збільшено з 120 до 180 календарних днів відповідно до постанови НБУ. Нові вимоги будуть стосуватися операцій резидентів з експорту та імпорту товарів, які проводяться із 5 квітня 2022 року.