Яким чином оподатковується ПДФО дохід від продажу житлового будинку, що розташований на межі двох земельних ділянок не сільськогосподарського призначення, які перебувають у власності понад три роки?

Дата: 08.06.2022 09:27

Дохід отриманий платником податку від продажу житлового будинку (включаючи земельну ділянку під будинком), що розташований на межі декількох земельних ділянок оформлених різними державними актами і перебуває у власності понад три роки, не оподатковується податком на доходи фізичних осіб.

Підлягає оподаткуванню податком на доходи фізичних осіб за ставкою 5 відс., виходячи з ціни, зазначеної в договорі купівлі – продажу, але не нижче експертної грошової оцінки земельної ділянки дохід, отриманий платником податку від продажу однієї земельної ділянки, що не перевищує норми безоплатної передачі і перебуває у власності понад три роки.

Дохід від продажу іншої земельної ділянки, що не перевищує норми безоплатної передачі і перебуває у власності понад три роки, підлягає оподаткуванню податком на доходи фізичних осіб за ставкою 18 відс., виходячи з ціни, зазначеної в договорі купівлі – продажу, але не нижче експертної грошової оцінки такої земельної ділянки.

За інформацією загальнодоступного інформаційно-довідкового ресурсу.