Зустріч з громадами - розвиток району

Дата: 27.04.2022 13:30

З метою реалізації укладеного меморандуму про співпрацю та взаємодію між Головним управлінням ДПС у Черкаській області та Ротмістрівською сільською територіальною громадою, прагнучи до подальшого розвитку та поглиблення співпраці, висловлюючи готовність співпрацювати у сфері податкового законодавства, взаємно сприяючи вирішенню проблемних питань оподаткування, пошуку додаткових резервів, зменшення податкової заборгованості та забезпечення надходжень до бюджету Громади начальником Смілянської ДПІ  ГУ ДПС у Черкаській області Наталією Ведмедь та заступником начальником Смілянської ДПІ  ГУ ДПС у Черкаській області Світланою Грошевою проведено робочу зустріч з заступником голови Ротмістірівської ТГ Ігорем Волошиним.

В ході зустрічі було обговорено ряд питань щодо наповнення бюджету територіальної громади за рахунок податку на доходи фізичних осіб, плати за землю та податку на нерухоме майно відмінне від земельної ділянки. Також без уваги не залишено питання забезпечення повноти нарахування та сплати платниками громади сум єдиного внеску та військового збору, що значною мірою є актуальним питанням, особливо у теперішній час.

Наталія Ведмедь запропонувала керівництву Ротмістірівської ТГ Фото без описумаксимально сприяти залученню до декларування доходів громадян, які надають послуги з обробітку землі та збору урожаю сільськогосподарською технікою, яка перебуває у їх власності, а також до декларування доходів громадян, які самостійно обробляли власні земельні ділянки (паї) загальною площею понад 2 га та отримали доходи за 2021 рік, які підлягають оподаткуванню податком на доходи фізичних осіб та військовим збором. Світланою Грошевою повідомлено, що плата за землю є однією з основних складових частин наповнення місцевих бюджетів, тому проведення інвентаризації земель громади (в тому числі підпорядкованих старостатів) з врахуванням розташування цих земельних ділянок на Кадастровій карті України та у відповідності до кадастрових номерів з подальшою передачею результатів інвентаризації до податкових органів також залишається актуальним питанням.

Окрему увагу було приділено погашенню податкового боргу платниками податків - фізичними особами, які не сплатили зобов’язання з податку за землю та податку на нерухоме майно за попередні роки і відповідно мають заборгованість перед громадою.