Інформаційно-роз’яснювальна робота щодо використання РРО/ПРРО

Дата: 29.12.2021 10:56

Смілянська ДПІ продовжує роз’яснювальну роботу щодо обговорення питання застосування РРО/ПРРО фізичними особами – підприємцями з 01.01.2022 року, в якій взяли участь начальник Наталія Ведмедь та СДІ Тетяна Плужник Смілянської ДПІ Головного управління ДПС у Черкаській області разом з фізичними особами - підприємцями.

У ході зустрічі спеціалісти зазначили, що з 01.01.2022 набирають чинності положення абзацу четвертого пункту 61 підрозділу ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України згідно з якими фізичні особи - підприємці, що перебувають на спрощеній системи оподаткування, а саме – платники єдиного податку ІІ - IV груп, зобов’язані застосовувати реєстратори розрахункових операцій (далі – РРО) та/або програмні реєстратори розрахункових операцій (далі – ПРРО) для здійсненні розрахункових операцій

Податківці роз'яснили присутнім: за яких умов платники єдиного податку повинні використовувати касові апарати, а в яких випадках РРО/ПРРО не застосовуються та яка відповідальність передбачена за  використання РРО  чи  ПРРО з порушенням чинного законодавства. Акцентували про переваги використання програмних РРО.

Також податківці розповіли платникам про особливості одноразового добровільного декларування, про те, які активи необхідно декларувати, про особливості декларування готівкових коштів, самостійного визначення декларантом вартості об’єкту та застосування ставок збору з одноразового декларування, а також про порядок подання одноразової декларації та терміни сплати податкових зобов’язань. Повідомлено, що кампанія із добровільного одноразового декларування активів фізичних осіб триватиме до 1 вересня наступного року.