Головне управління ДПС у Черкаській інформує про спільну з Держпрацею інспекційну кампанію

Дата: 19.07.2021 16:30

ГУ ДПС інф Виявлення незадекларованої праці

Головне управління ДПС у Черкаській області повідомляє, 23.06.2021 року відбулася спільна нарада Державної податкової служби України, Державної служби України з питань праці та Міністерства економіки України. За її результатами та на виконання протоколу спільної наради, починаючи з 01.07.2021 року проводиться інспекційна кампанія на предмет виявлення незадекларованих трудових відносин.

Заходи взаємодії податківців та Держпраці спрямовані на детінізацію ринку праці, обміну інформацією, необхідною для забезпечення ефективної організації роботи щодо детінізації ринку праці та вдосконалення контролю за оформленням трудових відносин із найманими працівниками.

У полі зору працівників ГУ ДПС у Черкаській області та Держпраці будуть роботодавці, які не відреагували на тривалу інформаційну кампанію та продовжують ухилятись від декларування найманих працівників. Держпраці надано ГУ ДПС у Черкаській області критерії, за якими суб’єкт господарювання може бути віднесений до суб’єктів з високим ступенем ризику використання незадекларованої праці.

Такими критеріями є:

-        виявлені в ході проведення фактичних перевірок факти неоформлення трудових відносин (критерій 1);

-        невідповідність кількості працівників роботодавця обсягам виробництва (виконаних робіт, наданих послуг) до середніх показників за відповідним видом економічної діяльності (критерій 2);

-        невідповідність кількості об’єктів оподаткування (поданих за формою № 20-ОПП «Повідомлення про об’єкти оподаткування або об’єкти, пов’язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність»), РРО/ПРРО, що звітують, кількості працевлаштованих платником податків найманих працівників (критерій 3);

-        перевищення кількості працівників суб’єкта господарювання, залучених за договорами цивільно-правового характеру над кількістю працівників, що працюють за трудовими договорами (контрактами)                   (критерій 4);

-        відсутність найманих працівників у суб’єкта господарювання сфери торгівлі та послуг (критерій 5).

Головне управління ДПС у Черкаській області звертає увагу роботодавців на недопущення використання незадекларованої праці.