Туристичний збір

Дата: 19.07.2021 15:27

Туристичний збір

Платниками туристичного збору є громадяни України, іноземці, а також особи без громадянства, які прибувають на територію відповідної громади, і отримують послуги з тимчасового проживання (ночівлі).

Ставка збору встановлюється за рішенням відповідної ради об'єднаної територіальної громади за кожну добу тимчасового розміщення особи у місцях проживання (ночівлі) у розмірі до 0,5 відсотка - для внутрішнього туризму та до 5 відсотків - для в'їзного туризму від розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року, для однієї особи за одну добу тимчасового розміщення.

Платниками туристичного збору не можуть бути особи, які:

• постійно проживають, у тому числі на умовах договорів найму, у селі, селищі або місті, радами яких встановлено такий збір;
  • фізособи-резиденти, які мають постійне місце проживання в Україні, що прибули у відрядження або тимчасово розміщуються у місцях проживання (ночівлі), що належать фізособам на праві власності або на праві користування за договором найму;
  • особи з інвалідністю, діти з інвалідністю та особи, що супроводжують осіб з інвалідністю І групи або дітей з інвалідністю (не більше одного супроводжуючого);
  • ветерани війни;
  • учасники ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС;
  • особи, які прибули за путівками (курсівками) на лікування, оздоровлення, реабілітацію до лікувально-профілактичних, фізкультурно-оздоровчих та санаторно-курортних закладів, що мають ліцензію на медичну практику та акредитацію Міністерства охорони здоров’я України;
  • діти віком до 18 років;
  • дитячі лікувально-профілактичні, фізкультурно-оздоровчі та санаторно-курортні заклади;
  • члени сім’ї фізичної особи першого та/або другого ступеня споріднення, які тимчасово розміщуються такою фізичною особою у місцях проживання (ночівлі), що належать їй на праві власності або на праві користування за договором найму;
  • взяті на облік як внутрішньо переміщені особи відповідно до Закону України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб», які тимчасово розміщуються у місцях проживання (ночівлі), а інформація про адресу таких місць зазначена в довідці про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи як адреса фактичного місця їх проживання/перебування.

Справляння туристичного збору здійснюється податковими агентами, до числа яких належать юридичні та фізичні особи-підприємці, які надають послуги з тимчасового розміщення.

Податкові агенти надають щоквартально Декларацію з туристичного збору, протягом 40 календарних днів по закінченню звітного кварталу.

Перелік податкових агентів оприлюднюється на офіційному сайті  відповідної ради.

Перелік податкових агентів не є вичерпним та не забороняє сплати збору до місцевого бюджету іншими податковими агентами до їх включення у перелік податкових агентів.

Порушення порядку справляння та сплати туристичного збору відповідно до ст. 163 17 Кодексу України про адміністративні правопорушення тягне за собою накладення штрафу у розмірі 50, 100, 200 неоподаткованих мінімумів доходів громадян.