Про перерахунок пенсій з 1 липня

Дата: 15.07.2021 09:01

Відповідно до Закону України «Про Державний бюджет України на 2021 рік» з 01 липня 2021 року розмір прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, зріс з 1769,00 грн до 1854,00 грн.

У зв’язку зі збільшенням розміру прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, та на виконання частини 3 ст. 42 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» (далі – Закон) Головним управлінням Пенсійного фонду України в Черкаській області проведено перерахунок пенсії непрацюючим пенсіонерам, у яких складові пенсійних виплат залежать від розміру прожиткового мінімуму.

Перерахунок пенсійних виплат проведено в автоматизованому режимі та не потребує додаткового звернення пенсіонерів до Пенсійного фонду.

Пенсіонери, які мають право на підвищення пенсії, виплату в новому розмірі отримають у липні.

У Черкаській області перераховано 340 467 пенсії, середній розмір підвищення становить 49,67 грн.

Додаткові видатки на місяць – 9,33 млн грн.

Крім цього, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України  «Про додаткові заходи соціального захисту пенсіонерів у 2021 році» від 22.02.2021  № 127, якщо пенсії, призначені відповідно до Закону за зверненнями, які надійшли по 31 грудня 2020 року включно, не підвищувалися з 1 березня цього року у зв’язку із  збільшенням показника середньої заробітної плати та не встановлено доплату до 2200 грн відповідно до пункту 1 цієї постанови, а також не підвищувалися із січня до липня 2021 року включно у зв’язку із збільшенням прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність/мінімальної заробітної плати, визначених законом, з 1 липня 2021 року до таких пенсій установлюється щомісячна доплата в розмірі 100 гривень у межах максимального розміру пенсії, визначеного законом, яка враховується під час подальших перерахунків пенсії.

Зазначений перерахунок пенсійних виплат проведено по 8 951 справі в автоматизованому режимі.