Бюджет Черкащини поповнився на 370,8 млн грн за рахунок плати за землю

Дата: 25.06.2021 10:56

Плата за землю 5 міс

• повідомив начальник податкової служби Черкащини Антон Царюк, за п’ять місяців 2021 року землевласники та користувачі спрямували до бюджетів територіальних громад 370,8 млн грн плати за землю. За наданою інформацією, такий показник зріс на 122,3% або 67,6 млн грн порівняно з аналогічним періодом минулого року.
  • частину коштів забезпечили юридичні особи: 329,6 млн грн з темпом приросту 124,3%, що у грошовому еквіваленті дорівнює 64,3 млн грн додатково.
  • свою чергу, фізичні особи збільшили відрахування плати за землю до показника 41,2_ млн грн з динамікою 108,7% або 3,3 млн грн до відповідного періоду 2020 року.
  • Антон Царюк повідомив, що найбільші суми плати за землю забезпечили землевласники та землекористувачі міста Черкаси  76,7 млн грн, міста Сміла  та Тальнівської громади  – 23,3 та 14,6 млн грн відповідно.
  • управління ДПС у Черкаській області нагадує, що фізичні особи, які є платниками плати за землю – земельного податку чи орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності – можуть звернутися з письмовою заявою до податкового органу за місцем знаходження земельних ділянок для проведення звірки даних щодо:
  • площ та кількості земельних ділянок, що перебувають у власності та/або користуванні платника податку;
  • на користування пільгою зі сплати податку з урахуванням положень пп. 281.4 та 281.5 ст. 281 Податкового кодексу України;
  • ставки земельного податку;
  • суми плати за землю.
  • платників податків, які мають у власності кілька земельних ділянок, стосовно яких потрібно провести звірку даних, то для проведення звірки такі платники мають право звернутися до податкового органу за місцем знаходження будь-якої із земельних ділянок.