Зміни в Порядку заповнення податкової декларації з ПДВ та податкової накладної з 1 березня 2021 р.

Дата: 26.05.2021 09:40

Зміни заповнення декларації ПДВ

Відповідно до наказу «Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів міністерства фінансів України» від 1 березня 2021 року №131, зареєстровано в Міністерстві юстиції України 11 березня 2021 року за №310/35932, внесено корективи до податкової декларації з податку на додану вартість, а саме зміни набули додатки.

Орієнтована кількість додатків зменшилась, додаток 5 (розшифоровка контрагентів) вилучили, але частина цього додатку згідно нововведення відображається в додатку 1.

Таким чином, розділ 1 «Податкові зобов’язання» додатку 1 містить такі таблиці:

1. Таблиця 1.1. Відомості про включені суми податку на додану вартість, вказані в податкових накладних, не зареєстрованих в Єдиному реєстрі податкових накладних на дату подання податкової декларації з податку на додану вартість, до суми податкових зобов'язань за звітний (податковий) період;

Табл.1.1.

Покупець

(індивідуальний податковий номер або умовний

ІПН)

Податкова накладна

дата

номер

обсяг постачання

(без податку на додану вартість)

сума податку на додану вартість

ставка

Ставка

9

1. Таблиця 1.2. Відомості про коригування податкових зобов’язань згідно зі статтею 192, пунктом 198.5 статті 198 та пунктом 199.1 статті 199 розділу V Кодексу у разі збільшення суми компенсації за звітний (податковий) період на підставі розрахунків коригування, складених у звітному (податковому) періоді та не зареєстрованих в Єдиному реєстрі податкових накладних на дату подання податкової декларації з податку на додану вартість.

Табл.1.2.

Покупець

(індивідуальний податковий номер або умовний ІПН)

Розрахунок коригування кількісних і вартісних показників

дата

номер

ознака здійснення с/г операцій*

обсяг постачання (без податку на додану вартість) та/або обсяг постачання, за яким не нараховується податок на додану вартість

сума податку на додану вартість

9

Розділ 2. Податковий кредит додатку 1 містить такі таблиці:

1.  Таблиця 2.1. Відомості про операції з придбання з податком на додану вартість, які підлягають оподаткуванню за основною ставкою та ставками 7 % і 14 %

Табл.2.1.

Постачальник (індивідуальний податковий номер)

Податкова накладна, інший документ

Обсяг постачання

(без податку на додану вартість)

Сума податку на додану вартість

період складання

ознака касового методу**

9

1. Таблиця 2.2. Відомості про коригування податкового кредиту згідно зі статтею 192 розділу V Кодексу

Табл.2.2.

Постачальник (індивідуальний податковий номер)

Податкові накладні, які коригуються

Обсяг постачання (без податку на додану вартість)

Сума податку на додану вартість

період складання

7

Також порядок ведення Єдиного реєстру податкових накладних Кабінет міністрів України вирішив підкоригувати. Уряд розробив та прийняв Постанову «Про внесення змін до Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних» від 21.04.2021 №378, стосовно граничних строків реєстрації зведених ПН визначених пт.198.5 ст.198 ПКУ, та РК таких накладних.

Відповідно до пт.198.5 ст.198 ПКУ, граничний строк реєстрації таких ПН/РК, складених за операціями, становить 20 календарних днів, відповідно постановою КМУ передбачено, що у випадках, коли граничний строк реєстрації таких ПН/РК припадає на вихідний день або святковий, такий день вважається операційним днем.

Зазначені вище зміни стосуються податкової декларації з ПДВ та податкової накладної вже з 1 березня 2021 року.