Шахрайство в Інтернеті - як вберегтись

Дата: 11.05.2021 09:26

Фото без описуУ 2020 році кіберзлочинцям вдалося вкрасти в українців понад 252 мільйонів гривень. Нині шахрайство в Інтернеті набуває все більших масштабів. Злочинці вигадують нові схеми викачування грошей з користувачів. Практично повна безкарність, анонімність шахраїв, велика кількість довірливих людей – все це підживлює цей своєрідний «бізнес». Близько 78% населення України у віці 16 років та старше (приблизно 25 млн осіб) користується інтернетом. З них приблизно 500 тисяч щодня стикаються з кіберзлочинцями. Упродовж 2020 року до кіберполіції за формою зворотного зв’язку надійшло більше 41 тисячі звернень громадян, із них понад 80% — щодо шахрайств. І це тільки ті, хто таки звернувся до поліції, а скільки тих, хто не став подавати заяву (можливо це були і ви)? Як не стати жертвою шахраїв в інтернеті? Про найпоширеніші схеми розповідають юристи Центру безоплатної правової допомоги за посиланням. Ви також можете прочитати про те, як вберегтися від мобільного шахрайства на сайті Мінюсту за посиланням. І, зрештою, корисні поради на тему безпеки в інтернет-просторі надаються на сайті Кіберполіції України; детальніше – тут.