Смілянський міськрайонний центр зайнятості інформує!

Дата: 26.04.2021 10:08

16.04.2021 року набрав чинності наказ Мінекономіки від 18.03.2021 № 563 «Про затвердження форми звітності № 4-ПН «Інформація про заплановане масове вивільнення працівників у зв’язку із змінами в організації виробництва і праці» та Порядок її подання», зареєстрований в Міністерстві юстиції України від 05.04.2021 № 445/36067.

Зазначений наказ Мінекономіки визначає обов’язок роботодавців своєчасно та в повному обсязі подавати до державної служби зайнятості інформацію про заплановане масове вивільнення працівників у зв’язку із змінами в організації виробництва і праці, у тому числі ліквідацією, скороченням чисельності або штату працівників підприємства, установи, організації незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання не пізніше ніж за два місяці до вивільнення (не пізніше ніж за 30 календарних днів до вивільнення у разі звільнення державних службовців відповідно до пунктів 1 та 1 1 частини першої статті 87 Закону України «Про державну службу») за умовами, передбаченими статтями 48 та 50 Закону України «Про зайнятість населення».

Разом з тим нагадуємо, що масовим вивільненням з ініціативи роботодавця (крім випадку ліквідації юридичної особи) є одноразове або протягом:

1) одного місяця:

вивільнення 10 і більше працівників на підприємстві, в установі та організації з чисельністю від 20 до 100 працівників;

вивільнення 10 і більше відсотків працівників на підприємстві, в установі та організації з чисельністю від 101 до 300 працівників;

2) трьох місяців - вивільнення 20 і більше відсотків працівників на підприємстві, в установі та організації незалежно від чисельності працівників.

Для  отримання консультацій  пропонуємо звертатися до Смілянського міськрайонного центру зайнятості у відділ взаємодії з роботодавцями, кабінет № 9 або за телефоном 2 48 89.