Пенсію цього року підвищать у шість етапів

Дата: 19.03.2021 13:37

Фото без опису- Із 1 січня мінімальна пенсія особам, які досягли 65 років, та мають страховий стаж: чоловіки – 35 років, жінки – 30 років, зросла з 2 100 грн до 2 400 грн у зв’язку зі збільшенням мінімальної заробітної плати до 6 000 грн.

-  Із 1 березня проведена індексація пенсії.

Пенсія індексується із застосуванням коефіцієнта збільшення середньої заробітної плати в Україні, з якої сплачено страхові внески, та який враховується для обчислення пенсії, у розмірі 1,11.

У разі, якщо після перерахунку підвищення становить до 100 грн.,  розмір підвищення -  100 гривень.

Крім того, в одержувачів пенсії, призначеної згідно з Законом України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», які мають повний страховий стаж (35 років – чоловіки та 30 років – жінки), розмір пенсійної виплати не може бути нижчим від 2 200 гривень.

- У квітні відбудеться автоматичний перерахунок пенсії для пенсіонерів, які працюють.

- Із 01.07.2021 буде підвищено прожитковий мінімум для осіб, які втратили працездатність, до 1 854 грн. У зв’язку з цим  пенсіонерам перерахують надбавки до пенсії, а непрацюючим – доплати за понаднормовий стаж.

- У жовтні передбачено збільшення виплати пенсіонерам віком понад 75 років, які мають стаж 20 років (для жінок) і 25 років (для чоловіків), – на 400 грн.

- У грудні планується зростання прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, до 1 934 грн., а також в зв’язку зі збільшенням мінімальної заробітної плати до 6 500 грн.

Перерахунки проводиться автоматично та не потребує особистого звернення пенсіонера.

Начальник відділу обслуговування

громадян № 7 (сервісного центру)

Головного управління Пенсійного фонду

України в Черкаській області                                        Олександр ЦІПЕРКО