Березняківська територіальна громада
Черкаська область, Черкаський район
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

Інформація щодо "Зеленої енергетики"

Дата: 30.11.2020 10:29
Кількість переглядів: 1533

ВСЕ, ЩО ПОТРІБНО ЗНАТИ ПОБУТОВОМУ СПОЖИВАЧУ ПРО «ЗЕЛЕНИЙ ТАРИФ»

За відновлювальною енергією - майбутнє енергетики. У цьому переконується світ, і все більше в Україні. Тому все частіше наші громадяни використовують електричну енергію, вироблену з альтернативних джерел енергії – сонця і вітру. Найбільш популярною і доступною є саме сонячна енергія. Встановлення сонячних панелей на даху будинків стає популярнішим з кожним роком. Використовуючи таку енергію можна повністю або частково відмовитися від традиційних джерел енергії у побуті. Власна сонячна електростанція чи встановлена власна генеруюча установка дозволяє не лише економити на оплаті електроенергії, а й отримувати прибуток, віддаючи надлишки у загальну мережу .

Особливості «зеленого» тарифу

Нагадаємо, що встановити власну СЕС і продавати електроенергію за «зеленим» тарифом може кожен  побутовий споживач, для цього не потрібно отримувати ліцензію, не потрібно виконувати вимоги відносно «місцевої складової» тощо.

Величина встановленої потужності генеруючої установки не має перевищувати 30 кВт (50 кВт – до кінця 2019р.) і не має бути більшою потужності, дозволеної до споживання за договором про надання послуг з розподілу електричної енергії, який Ви уклали з Товариством. Також Ви маєте право продавати енергопостачальнику таку енергію за «зеленим» тарифом в обсязі, що перевищує місячне споживання електроенергії приватним домогосподарством. Порядок продажу та обліку такої електроенергії, а також розрахунків за неї затверджується Національною комісією, що здійснює державне регулювання  у сфері енергетики та комунальних послуг.

Перше питання, яке виникає і турбує потенційного власника сонячної електростанції – чи доцільно взагалі будувати СЕС?

На сьогодні в Україні вигідно будувати сонячні електростанції у 2-х випадках:
•    для продажу виробленої електроенергії за “зеленим” тарифом;
•    якщо у Вас зовсім нема підключення до електромережі. В такому випадку доречно встановити автономну СЕС з акумуляторами.

В інших випадках термін окупності станції може сягати більше 10 років, тому доцільність будівництва таких станцій (чи міні-станцій) потрібно розглядати комплексно (враховуючи, які конкретні проблеми повинна вирішити станція).

Що таке «зелений тариф»

«Зелений» тариф для домогосподарств – спеціальний тариф, за яким держава купує електричну енергію, вироблену з енергії сонця або вітру генеруючими установками приватних домогосподарств. Іншими словами, «зелений» тариф - механізм, призначений для заохочення населення до вироблення електроенергії з альтернативних джерел енергії. Вартість «зеленого тарифу» встановлює Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг. Це вигідно, проте існує одне обмеження – до “зеленого тарифу” не можна підключити домашню сонячну електростанцію потужністю більш, ніж 30 кВт (50 кВт - до кінця 2019р.).

Що потрібно знати перед тим, як встановити СЕС?

В першу чергу, потрібно точно знати скільки кВт⋅год електроенергії Ви споживаєте щомісяця, і, по-друге, визначитися для чого потрібна СЕС: для заробітку на “зеленому” тарифі, для економії електроенергії чи для автономного живлення.

Як же підключити «зелений» тариф?

Для того, щоб продавати електричну енергію за «зеленим» тарифом, побутовому споживачу необхідно пройти наступні етапи:

Етап 1. Закупівля та монтаж генеруючої установки у домогосподарстві.

Що таке  генеруюча установка?  Це об'єкт електроенергетики (сонячні панелі, інвертори,  контролер заряду, акумуляторні батареї тощо), який призначений для виробництва електричної енергії з альтернативних джерел енергії і перебуває у Вашій власності чи користуванні та встановлений у межах приватного домогосподарства. Генеруюча установка складається із основного обладнання – сонячних панелей, які становлять 60-70% вартості СЕС та виробляють постійну напругу, а напруга потрібна змінна, якісна та стандартизована, тому для цього потрібен інвертор певної потужності (прилад, що здійснює потрібне перетворення). Вартість інвертора - 20-30% вартості СЕС, і це річ, на якій не варто економити, бо він зазвичай виходить швидше з ладу, аніж сонячні панелі.

Отже, етап монтажу - це найважчий та найвідповідальніший етап на шляху встановлення «зеленого» тарифу. Монтажем повинен займатися тільки спеціаліст, адже на етапі електричних підключень коло постійного струму знаходиться під напругою до 900В.

 

Етап 2. Письмово повідомити оператора системи розподілу про готовність установки заявою про улаштування вузла обліку  генеруючої установки приватного домогосподарства, що виробляє електричну енергію з енергії сонячного випромінювання та/або енергії вітру (далі-Заява). Разом із Заявою необхідно додати ( у двох примірниках) варіант однолінійної схеми підключення встановленої Вами генеруючої установки, де обов’язково зазначити фактично встановлені елементи устаткування, їх номінальну потужність та місце встановлення. 

Оскільки споживач має право одержувати комерційну вигоду - продавати електричну енергію, то перед поданням заяви потрібно відкрити рахунок у банківській установі. Банк, на рахунок якого Ви будете отримувати гроші, можете вибирати самостійно. Вказати реквізити для отримання коштів потрібно у заяві.

Етап 3. Протягом 3 робочих днів Вашу заяву розглядатимуть. Якщо не буде зауважень, побутовому споживачу надається рахунок для оплати послуг з улаштування вузла обліку. Під цими послугами розуміють монтаж двонаправленого лічильника для замірів обсягу відпущеної і отриманої електричної енергії (вузол обліку) та модему. Цю послугу буде надано після оплати рахунку.

А, якщо поданий Вами пакет документів не відповідатиме вимогам, які встановлює оператор системи розподілу , то протягом 3 робочих днів Вам письмово повідомлять про це.

Етап 4. Після монтажу вузла обліку побутовому споживачу потрібно звернутись до Постачальника універсальної послуги із заявою-повідомлення про встановлення генеруючої установки для  укладення договору про купівлю-продаж електричної енергії, що вироблена з енергії сонячного випромінювання та/або вітру генеруючими установками для укладення договору купівлі-продажу електричної енергії, що вироблена з енергії сонячного випромінювання та/або вітру генеруючими установками.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь