«+230 випадків за добу – це результат недотримання нами карантинних норм», – Лариса Кошова

Дата: 08.10.2020 08:31

Пресслужба ОДА 07.10.2020 15:31

З початку карантину в області позитивно підтвердили COVID-19 у 4917 осіб. За останню добу – + 230 випадків. Це – показник наших дій щодо дотримання карантинних норм визначених МОЗ, коментує начальниця управління охорони здоров’я ОДА Лариса Кошова у відеозверненні. Одужало за добу 153 осіб. Із початку пандемії це 3 400 осіб. На Черкащині розгорнули 13 госпітальних баз для надання медичної допомоги хворим на СOVID, на стаціонарному лікуванні перебуває 304 осіб. заповненість ліжок становить 64%. Готуються до прийому пацієнтів у Чигиринській ЦРЛ. Заклади підписали договори з НСЗУ та отримують відповідне фінансування. Тут наявні ШВЛ апарати, кисневі концентратори та інше обладнання. – Зараз переважна більшість районів нашої області перебуває в жовтій зоні, це означає, що ми дотримуємося тих карантинних заходів, що і минулого тижня, – відзначає посадовиця. – Умань та Уманський район в зеленій зоні. На жаль, не усі регіони в жовтій зоні. Так м. Канів перебуває в червоній зоні, а м. Сміла, Смілянський, Канівський райони – в помаранчевій. На сьогодні поширення коронавірусної інфекції набирає обертів і вже багато європейських країн впроваджують жорсткі карантинні заходи. Ми можемо додати нових місць в наших закладах, можемо купити обладнання, що і робимо протягом усього часу пандемії, але, на жаль, ми не можемо імпортувати, клонувати лікарів, щоб якось їх додати за потребою. Вона наголосила, що проведення будь-яких досліджень, а особливо КТ, можливі лише за направленням лікаря. В Україні визначений чіткий алгоритм дій. Найперше, при виявленні симптомів, – треба зателефонувати сімейному лікарю.